Saateks

Käsitsi tehtud tikandiga kaunistatud esemed on alati erilised. Diivanil lebavad ristpistes padjad annavad kodule hubase soojuse. Kel rohkem aega ja tahtmist, võib topeltristpistega tikkida suisa põrandavaiba. Ja miks mitte kasutada siis ristide ja ruutude asemel hoopis lilleõisi või lehti ning marju.

Maailmas on mustreid palju. Mina näen neid looduses ringi uidates igal pool. Mõned on ilusad vaid kohapeal, mõned mõjuvad uhketena fotodel ja vaid mingi osa neist jääb kauniks tikandimustrisse viiduna. Vähemalt mulle tundub nii.

Lapsed mängivad hea meelega legoklotsidega ja rõõmu pakub just see, kuidas neid omavahel kokku panna ja mis neist siis saab. Selles raamatus on 80 fotot üksikute motiividega. Näen neis mosaiigikilde, mida kokku seades võib saada erinevaid ja vahel ilmselt ka ootamatuid tulemusi. Teades inimesi, kellele meeldib tikkida vaid rist- või madalpistet, muutsin fotod mustriks vastavalt tehnikale. Nii saavad kõik oma osa. Neile, kes arvavad, et nad ise üksikuid motiive kokku panna ei oska, on raamatu lõpus 23 kompositsiooni.

Raamatuga kaasas on CD mustrite failidega, kus ristpiste mustrid on esitatud musta märksüsteemi ja värviga ning madalpiste mustrid musta kontuuri ja värviga. Raamatus on iga mustri juures kirjas faili nimi, et seda oleks hõlbus plaadilt leida ja välja printida.

Head tikkimist!

Kiika raamatusse

Osta raamat: Rahva Raamat, Apollo, Krisostomus